Nájdi svoju odpoveď
na tvoju otázku

Pýtať sa je úplne v poriadku. Preto sme pripravili túto sekciu s odpoveďami na otázky, ktoré by si sa prirodzene chcel/a opýtať.

shape

Často kladené otázky študentmi

Ak si študentom strednej školy, kde pôsobí OpenLab, prihlásiš sa na začiatku šk. roka a prejdeš výberovým procesom. OpenLab momentálne spolupracuje so Strednou priemyselnou školou Hálovou v Bratislave a SPŠ IT Kysucké Nové Mesto.

LabMastri – odborníci z praxe ti odovzdávajú svoje skúsenosti a vyučujú vybrané odborné predmety počas celého školského roka.
Ponúkame 3 odbory:

  • HybridLab – študenti sa tu naučia vytvárať hybridné aplikácie s použitím technológií ako HTML, CSS, JavaScript, PHP a mnohé ďalšie.
  • GamesLab – študenti vytvárajú 2D a 3D hry v programoch ako Blender, Unity a Piskel.
  • AppsLab – študenti vyvíjajú webové a mobilné aplikácie v technológiách ako C#, Xamarin.forms či Java.

Závisí to od školy a študijného odboru. Týždenne sa to pohybuje od 5 do 11 hodín.

Ako absolvent budeš uplatniteľný vo všetkých IT segmentoch v závislosti od tech. smeru, ktorý si zvolíš (hry/appky), na pozíciách ako frontend/backend developer, analytik, UI/UX/ game dizajnér či projektový manažér.

Okrem technických znalosti máš šancu sa rozvíjať aj v soft skilloch ako time manažment, organizácia alebo sebarozvoj.

Stážisti majú možnosť stážovať u svojho Tech Garanta alebo ďalších partnerských firmách OpenLabu. Touto formou majú možnosť sa ďalej rozvíjať a pri tom si privyrobiť.

Nezúfaj! 😀 Máš šancu sa uplatniť aj v iných roliach, ako napr. UI/UX /game dizajnér.

Často kladené otázky partnermi

Do partnerstva sa môže zapojiť akákoľvek firma, ktorá má záujem podporiť a pracovať s mladými inovatívnými študentmi. Podporovateľom môže byť firma, jednotlivec, podnikateľ, podporovateľ alebo ktokoľvek, kto by sa chcel stať súčasťou zmeny a pozastavenia odlivu talentov do zahraničia.

OpenLab môžete podporiť skrz naše typy partnerstiev, ktoré sú bližšie opísané v sekcii PARTNERI. Taktiež nás môžete podporiť darovaním hardware, software alebo 2% z dane. Poďme sa porozprávať o spolupráci. Napíšte mi na jakubovicova@openlab.sk

Finančné prostriedky slúžia na pokrytie personálnych a prevádzkových nákladov, ktoré súvisia s rozvojom OpenLabu, servisom študentov a našim ďalším rozširovaním do krajov.

Najväčšia pridaná hodnota je možnosť zapojenie sa do vízie OpenLabu, kde veríme, že otvorený prístup a kvalitné vzdelanie sú základom úspechu jednotlivca ako aj prosperujúcej spoločnosti. Našim cieľom je udržať taletny na Slovensku a prispieť, tak k ďalšiemu rozvoju krajiny. Každý typ partnerstva však zahrňa aj ďalšie benefity, ktoré pripievajú k rozvoju firmy.

Nie je moderná škola
ako moderná škola

Podcast Moderná škola vznikol v spolupráci s Romanom ”Yablkom” Hraškom, kde našim zámerom je rozobrať svet štandardného vzdelávania a spôsob ako môže fungovať moderné vzdelávanie v technológiach.

youtubespotifypodcastgoogle
Moderná škola
modern
Prihláste sa do nášho newslettra a budete mať
čerstvé informácie o živote v OpenLabe.

    Váš e-mail bol úspešne odoslaný!